"I jak w ojczyźnie, tak i w obcym kraju, czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy, polskiego ducha, polskiego zwyczaju." -- Jan Lechoń

Do rodziców, przyjaciół, sympatykow szkoły i wszystkich zainteresowanych nauką języka polskiego!

Sobotnia Szkoła Dokształcająca w Salem, MA działająca przy parafii Św. Jana Chrzciciela, zaprasza wszystkie polskie dzieci do nauki jezyka polskiego. Szkoła chlubi się wieloletnią tradycją. Oprocz języka, przekazujemy dzieciom bogactwo kulturowe, uczymy historii i geografii Polski. Obejmujemy programem przedmioty takie jak spiew, rysowanie, istnieje chór dziecięcy. Organizujemy imprezy okolicznosciowe, zabawy. Zachęcamy wszystkie dzieci, uczące się w naszej szkole, do kontynuacji podjętej nauki, ale takze zapraszamy nowych uczniów, dla ktorych otwieramy szeroko nasze podwoje. Nasi wychowawcy i nauczyciele są dla Was i chetnie posłuzą Wam swoim doswiadczeniem, wiedzą i entuzjazmem.

Rodzice, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły – przekażcie najbliższym, krewnym, znajomym oraz przyjacielom informacje o naszej placówce i zachęcajcie gorąco, tak jak i my to niniejszym czynimy.

Szkoła prowadzi swoje zajęcia w soboty od 09:30 do godziny 13:00. Mamy oddziały dostosowane do wieku dzieci, od przedszkolnego po wszystkie klasy szkoły podstawowej. Przyjmujemy dzieci juz od 3-go roku życia. Pamiętajmy, to jaką bedzie nasza ojczyzna, kraj naszych przodków, rodziców, bliskich – Polska, zależy tez od nas - polonii na obczyźnie. To co my przekażemy naszym dzieciom – oni przekaża swoim. Ta pamięć, kultura, tradycja musi byc wiecznie żywa. Bedziemy wdzięczni za każdy przejaw zainteresowania oraz wsparcia zarówno duchowego, materialnego i finansowego. Nagrodą za nasz wspólny trud będzie najcenniejsza nagroda – radość dzieci i wiedza, którą mają szansę otrzymać.

Polska Szkola Dokształcająca | 28 Saint Peter Street Salem, Massachusetts 01970 | www.psdsalem.org